طراحی خاص

طراحی خاص یک کلید واژه در دکوراسیون داخلی است. طراحی خاص مبتنی بر اصول علمی و تجربی است و معمولا بصورت انفرادی قابل عرضه نیست. تیم طراحان داخلی بر اساس نیاز مشتریان روند طراحی را پیش بینی و بر اساس آن عمل می کنند.

طراحی خاص مستلزم درک کاملی از زوایای آشکار و پنهان نیازها و سلیقه های کارفرمایان دارد. دستیابی به این امر در جلسات بین تیم طراحان و کارفرمایان میسر می شود.

روند طراحی در قالب و چارچوبی که مشتریان معین می کنند پیش خواهد رفت. از این رو طراحان با به روز نگه داشتن علمی خود و قبول این چالش که هر پروژه یک شروع دوباره است سعی در طراحی خاص دارند.

نکته مهم و قابل توجه در عملکرد طراحان توجه به اصول فنی و اجرایی است. آنچه طراحی می گردد باید مکانیزم اجرایی داشته باشد . از این رو استفاده از یک فرد با تجربه در اصول فنی در تیم طراحی این کمک را می نماید تا طراحی فضا کاملا با واقعیات اجرایی تطابق داشته باشد.

طراحی داخلی یک دانش است که در کنار تجربه به بلوغ می رسد

شناخت کامل رنگها و ترکیب آنها با یکدیگر و استفاده از هر رنگ بر اساس نوع استفاده از فضا و کاربرد آنها از اصول پایه در طراحی خاص است.

آیا طراحی داخلی یک سازمان دولتی با یک شرکت خصوصی تولید نرم افزار برابر است؟

پاسخ با این سوال به روشنی مشخص می کند که نوع کاربری فضا چه تفاوتی را در طراحی ایجاد می نماید. طراحی خاص پیش از آنکه بر اساس زیبایی و اصول فنی نهایی گردد مستلزم شناخت از نوع استفاده از آن است و در واقع روند طراحی بر این اساس مدل و اجرا می شود.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *